Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българска поп класика в саундтрака на „Завръщане-2“

Снимка: youtube

Втората част на филма „Завръщане“ започна своя екранен живот на 14 февруари. Част от саундтрака на лентата е кавърът на песента „Да започнем отначало“ от репертоара на Орлин Горанов, която сега е в дует на Орлин Павлов и Орлин Горанов. Музиката е от Александър Бръзицов, текстът – от Михаил Белчев.

Песента е включена в първия голям албум на Орлин Горанов. Известният български изпълнител за немалък период беше и на оперната сцена, а в последно време е преподавател в Югозападния университет в Благоевград, изявява се и като водещ на телевизионно състезание. Цялата тази многопосочна дейност не му попречи през последните години да изненадва своите почитатели с качествени български песни.

За новата версия  Орлин Горанов е получил покана от Ники Илиев – режисьора на „Завръщане – 2“, която е приел с радост. „Отдавна исках да направя нещо заедно с Орлин Павлов. Познавам го отдавна – в Пловдивската опера бях колега с неговите родители“ – споделя Орлин Горанов.

Този прекрасен дует бързо стана известен и покрай клипа, също заснет под режисурата на Ники Илиев. Новият аранжимент на песента е дело на Иван Тишев, а в записа участват Милен Кукошаров – клавишни и Мирослав Иванов – китара.

„Струваше си днес да започнем всичко с теб отначало.

Знаех, че в нас чувство някакво все пак оживява.

Тази вечер ние с теб сме начало в любовта…

Чух как ти извика: „Още те обичам, нека да започнем пак!

Искам да те има тук до мен на този свят!“



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Веселин Стоянов (1902 – 1969)

Веселин Стоянов – "Рапсодия"

Снимки: archives.bnr.bg, bg.wikipedia.org, orgelwettbewerb.at, library-haskovo.org, архив

публикувано на 19.09.25 в 10:05

"Всяка година по същото време" – специален концерт на певицата Белослава

Белослава ще затвори страниците на лятото и ще отвори по градски страниците на есенно-зимния сезон с един специален концерт на 18 септември в Кино Кабана в София. До нея на сцената ще бъдат Живко Петров – пиано, Димитър Семов – ударни, Димитър..

публикувано на 18.09.25 в 10:15

"Булевардът" – София през очите на певеца и композитор Михаил Белчев

В Деня на София ви каним да се разходите по нейните булеварди и да видите града така, както го е видял Михаил Белчев преди точно половин век – през 1975 г. Михаил Белчев пише музиката по стихове на Миряна Башева. По онова време група творци..

публикувано на 17.09.25 в 10:10