Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Конфликтът Русия-Украйна

Инна от Украйна: Помогнете! Не искаме война, но ще защитаваме нашата Украйна до последната капка кръв!

4
Снимка, предоставена от пресслужбата на украинското МВР, показва последствията от експлозия в сградата на военна част в Киев, 24 февруари 2022 г.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Току-що по телевизията показаха обстрел на военната част във Виница и извозването на ранените цивилни. На 20 км от Киев, в Бровари, обстрелват военната част, чува се даже при нас, а ние сме на 60 км от там. Току-що прелетя ракета към Киев“ – така приятелката на Радио България от Киев Инна описва ситуацията в нейния град, след като рано тази сутрин руски военни части нападнаха Украйна.

В емоционален разказ пред колежката ни Десислава Семковска от руската секция на Радио България, Инна, чието пълно име не излагаме от съображения за сигурност, призова целия свят да помогне на Украйна и да спре действията на руския президент Владимир Путин. По думите ѝ, хората са в паника и много от тях търсят спасение на запад. Запознайте се в оригинал с нейната изповед, без редакторска намеса:

„При нас започна истинска война. Ние сме толкова миролюбиви, ние просто искаме да живеем! Обявено е военно положение, събудихме се в 5 сутринта от звука на взривове. Недалеч от нашата къща в Киев е свален самолет. Руснаците настъпват по цялата граница. Вече са унищожени наши военни складове в много области. Във Виницка област стреляха по военните части, сега евакуират ранените. В Ивано-Франковската област е взривено и гори летището. Сега обстрелват Лвовската хеликоптерна част, те унищожават военни стратегически обекти. В паника хората бягат на запад, на бензиностанциите и по пътищата е задръстено. Ние живеем до военното летище във Василково. По него също стреляха, бяха изстреляни 7 ракети. Ние искаме всички вие да знаете: искаме да живеем! Никого не сме нападали и не сме се канили да нападаме. Имаме деца, днес всички училища са затворени. Децата се страхуват, ние ги успокояваме, прегръщаме. Ние сме много миролюбиви и мечтаем всичко да е наред. Ние много ви обичаме, но ще защитаваме нашата Украйна до последната капка кръв. Когато всичко това свърши, аз много се надявам…. помогнете, целият свят, помогнете, спрете това непонятно същество, защото ще е лошо за всички, той няма да спре само с Украйна. Ние много ви обичаме!“

Дякуємо, болгарські друзі!!!

Снимки: ЕПА/БГНЕС, Ройтерс

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20

Средната работна заплата в София е 3388 лева

Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..

публикувано на 14.02.25 в 15:06