За 48-и път бяха връчени наградите на Съюза на артистите в България „Икар“. Койна Русева беше отличена за водеща женска роля за изпълнението и на Воланд в „Майстора и Маргарита“ в Младежкия театър. Статуетката при мъжете е за Владимир Карамазов за ролята му на кандидата в „Опашката“ на Плевенския театър. За най-добър режисьор беше отличен Николай Поляков за „Майстора и Маргарита“.
Икар за изключителен принос към българския театър получи режисьорът и актьор Асен Шопов. С награда „За чест и достойнство“ беше отличен Симеон Алексиев, а певицата Мими Николова получи статуетка за изключителен принос към музиката.
Месец след изпитанието в израелския град Бат Ям, изпратило тринайсет български творци в бомбоубежище, организатори и участници в международния фестивал "Българска душа в Святата земя" се събраха в София. На форум с името "Творчески терминал България –..
В 31-ото издание на филмовия форум в боснеската столица от 15 до 22 август ще участват и пет продукции с български принос. "Юго Флорида" (Yugo Florida) е игрален дебют на сръбския режисьор Владимир Тагич. От българска страна в копродукцията на..
За пета поредна година Академия Орфика изгражда интерактивно пространство, в което всеки зрител може да се докосне до културата и изкуството на древна Тракия. Фестивалът "Тракийски мистерии" и това лято ни пренася в емблематични места от историята по..
Месец след изпитанието в израелския град Бат Ям, изпратило тринайсет български творци в бомбоубежище, организатори и участници в международния фестивал..