На 17 април католическата и арменската общност в България празнуват своя Великден. Само в област Пловдив католиците са над 20 000, като още сутринта всички храмове в град Раковски и в община Калояново бяха препълнени от празнуващите вярващи.
Президентът Румен Радев пожела на всички български граждани по повод православната Цветница и католическия и арменския празник Възкресение Христово здраве, сили и вяра. "Великден е славна победа на живота над смъртта, на светлината над мрака, на истината над неправдата", посочва в своето обръщение държавният глава.На 23 май Църквата възпоменава паметта на св. Михаил Синадски и на преподобномъченик Михаил. Свети Михаил Синадски от младостта си се посветил на монашески живот и се подвизавал в манастир, разположен на брега на Черно море. Бил..
На 22 май въздаваме почит на светия мъченик Йоан-Владимир, княз Български, чудотворец. Свети княз Йоан-Владимир управлявал областите Зета и Далмация. Във война с българския цар Самуил той бил взет в плен, но Самуил го оженил за дъщеря си..
На днешния ден, 21 май, почитаме светите равноапостолни царе Константин и Елена. Това са светият император Константин (306 – 337), получил от Църквата титлата "Равноапостолен", т.е. "равен на апостолите", а в светската история бил наричан..
На 29 май тази година се пада големият християнски празник Възнесение Господне (Спасовден). На четиридесетия ден след Възкресението..
На 30 май възпоменаваме преподобни Исакий Далматски и света Емилия. Свети Исакий живял през IV век, приел монашество и живял аскетично..