Тази година Георги Христов, един от най-красивите гласове на българската поп музика, отбелязва 40 години на сцената – време, изпълнено с успехи, награди, концерти на няколко континента, около 20 издадени албума. През март популярният изпълнител направи национално турне, а една от новите песни, които представи на него, е "Две целувки" – музика и аранжимент Димитър Гетов, текст Ангел Симеонов. Отскоро песента е в Топ 20 – класацията за българска поп и рок музика на БНР.
"Една въздишка спомени не крие,
една сълза не утолява мъката,
една любов дълбоко в нас се крие,
една любов, една раздяла…
Един живот като разсипан пясък,
сред пясъците на безкрайната пустиня…
Две целувки – първата за цял живот остава,
последната – до кръв ни наранява…"
Любо Киров започва творческата си 2025-а с нова песен - "Пак с теб" , посветена на любовта и общия път на две близки души. "Пак с теб" е пореден сингъл от албума на изпълнителя "Ново сърце", който още с появата си през юни 2024 г. се превърна в едно от..
Anabel представя своя дебютен сингъл, зад който стоят години подготовка, труд и постоянство. Тя е Ана Сотирова и се занимава с музика от 4-годишна. Музикалният ѝ път започва от Voice Academy – частно училище за комплексно обучение на млади таланти – и..
Световноизвестният цигулар Вадим Репин излиза на софийска сцена на 30 януари с Концерт за цигулка и оркестър № 2 в сол минор от Сергей Прокофиев, съобщи Софийската филхармония. Програмата на музикалното събитие под палката на маестро Карло Тенан в зала..