Служителите в библиотеките излязоха на едночасова предупредителна стачка заради неизпълнено от държавата споразумение за минимални начални основни заплати.
Представители на синдикалните организации заявиха, че библиотеките са принудени да работят в условията на приети, но неизпълнени стандарти за библиотечно обслужване и при крайно недостатъчно финансиране от страна на Министерството на културата.
“Тези обстоятелства ни изправят пред невъзможността да изпълняваме важните си обществени функции”, подчертаха те.
От синдикат “Подкрепа” настояха бюджетите на регионалните библиотеки да бъдат увеличени с 40%, а от КНСБ поискаха повишаване на субсидиите за всички браншове в културата с 25%.
Преди 30 години внушителната сграда на Райхстага в Берлин беше облечена в сребриста тъкан при една от най-зрелищните акции на родения в България художник Христо Явашев – Кристо и неговата съпруга Жан-Клод. Сега светлинна инсталация възкресява това..
Филмът "Власт и злато от Варненския некропол" от поредицата на БНТ "Туризъм.БГ" бе отличен в Международния туристически филмов фестивал (ITFF) в Йоханесбург, Южна Африка. На специална церемония на 6 юни 2025 г. филмът беше удостоен със..
Поредица от събития, които превръщат градските пространства в живи сцени за творческа изява – това представлява проектът "Река на изкуствата", който се реализира от район "Централен” на Община Пловдив. В рамките на три дни – от 13 до 15 юни..
Драматичен театър "Н. О. Масалитинов" в Пловдив информира за нов етап в развитието на културното меценатство у нас. Става въпрос за началото на..