Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започват Дни на класиката в Балчик

Снимка: Facebook /Balchik Classic Days

От 23 до 30 юли Балчик отново ще бъде завладян от музиката с 13-то издание на Дните на класиката. Събитието се организира от Фондация „Академия Класика“ с подкрепата на Община Балчик, а директорът на фестивала Сава Тихолов е категоричен, че дори и пандемията с нейните ограничения не е намалила интереса към най-музикалната седмица за района през годината.

Началото ще бъде дадено с Камерен ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Пламен Джуров, които ще отбележат 60 години на сцената.

На сцената ще излезе и младата изпълнителка на ударни инструменти Виви Василева, сестра на виртуозния цигулар Васко Василев. Музикалните вечери ще продължат в неделя с Български камерен оркестър – Добрич с гост диригент Светлана Галианова, на 26 юли е спектакълът “COURIOSAS по време на романтизма" (Жените по време на романтизма)”, включващ музика, танц и поезия с участието на актрисата Йоана Буковска-Давидова, пианиста Надежда Цанова и балетистите Веса Тонова и Росен Канев. Финалът на 30 юли е отреден за Еделина Кънева, Орлин Павлов, Орлин Горанов и Държавна опера – Бургас със спектакъла „Ах, този мюзикъл!“

Всички концерти са безплатни и ще се проведат на открита сцена “Мелницата”.

Съставил: Весела Кръстева


По публикацията работи: Михаил Димитров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Не затваряй очи" печели награди и популярност на международни кинофестивали

Българският филм "Не затваряй очи" е отличен с пет награди на Christian Film Festival в САЩ, съобщи БТА, като се позова на продуцентите. Продукцията е отличена за най-добър пълнометражен филм, за най-добър продуцент - Богдан Дарев, за най-добър актьор -..

публикувано на 23.01.25 в 13:04
Кадър от филма

В кината показват филма "Триумф", създаден по историята за дупката в Царичина

На 21 март новият филм "Триумф" излиза в кината, съобщават от екипа продукцията, в която главните роли са поверени на номинираната за "Оскар" Мария Бакалова и Маргита Гошева. Участват още Юлиан Вергов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев, Иван Савов, Иван..

публикувано на 21.01.25 в 10:05

"Лицата на нощна София", които са важни за града и за нас самите

Кога последно посетихте музикален клуб? Забелязахте лицата на хората там? Бяха различни, нали? – именно това ще се опита да ни покаже и изложбата "Лицата на нощна София", която се открива на 16 януари в сърцето на града – в новото пространство на..

публикувано на 14.01.25 в 10:05