Чилийският късометражен филм „Звяр“ на режисьора Уго Коварубиас спечели Гран при на 18-ия Световен фестивал на анимационния филм във Варна.
Международното жури определи за най-добър пълнометражен филм бразилската лента „Боб Спит: Ние не харесваме хора“ на Сезар Кабрал. Голямата награда за български пълнометражен анимационен филм отива при „Флорентинска нощ“ на режисьора Сотир Гелев.
Сред студентската селекция журито избра филма „Мокро“ с екип от петима френски режисьори, а сред детските заглавия най-високо е оценен „Кралицата на лисиците“ на Марина Росет от Швейцария.
Специални грамоти от фестивала получиха португалските късометражни филми „Връзка“ на Александра Рамиреш и „Боклукчията“ на Лаура Гонсалвеш, студентската лента „Момиче във водата“ от Тайван и детският филм „Черна пързалка“ от Израел.
В последния ден на фестивала се състоя предпремиерата на новия филм на Анри Кулев - „Меко казано“, по Валери Петров.
Двудневна самостоятелна изложба на българо-американския артист Riv Bulgari, който е прекарал по-голямата част от живота си в Бруклин, ще бъде открита на 27 ноември 2025. Изявите на Riv Bulgari са в техниките на живописта, скулптурата, графиката,..
Гьоте-институт и Френският институт ще представят в София изложбата "Букурещка трилогия" на Антон Роланд Лауб с куратор Соня Вос. Експозицията в Галерия Синтезис може да бъде видяна от 4 декември до 9 февруари. Тя обединява три проекта на родения в Букурещ..
На 23 и 24 ноември, в Нарва и Талин, Симфоничният оркестър на град Нарва с главен диригент Анатолий Шчура представя интригуваща програма, съставена от творби на Моцарт, Шнитке и българската композиторка Александра Карастоянова-Херментин...
Двудневна самостоятелна изложба на българо-американския артист Riv Bulgari, който е прекарал по-голямата част от живота си в Бруклин, ще бъде открита..