България представи на изложението Caravan Salon в германския град Дюселдорф новаторска подвижна къща, която тежи 3400 килограма. Проектът е дело на Камен Станков и екипа му от Варна.
Мобилната къща с романтичното име "Вая" е близо 38 квадрата в разтеглено състояние – с веранда, на която има изнесена кухня, външен телевизор и място за отдих. Във вътрешната ѝ част има – спалня, кухня, санитарен възел, баня и хол. С тентата общата ѝ площ става 56 квадрата.

Българската преносима къща за почивка носи името на живописната река Вая в защитената местност "Иракли" и плаж "Вая", с което създателите ѝ подчертават своята връзка с чистата и зелена природа.
На изложението в Дюселдорф българите са получили ценен съвет как могат да олекотят с още 200 килограма караваната, както и много интересни идеи от инвеститори и потребители, с които да усъвършенстват проекта си.
Снимки: Messe Düsseldorf/ctillmann, Facebook / Vaya mobile homes
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична стъпка към интеграцията ни в ЕС с обещания за стабилност и по-лесен бизнес, но високите цени и..
Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..
Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна..
В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви..