Седмица след като сънародниците ни в Албания се включиха в изборния процес в България, имат възможността да станат част от друго събитие. Този път на фокус е българският фолклор, но не само.
Народният певец Илия Луков ще представи новия си проект „С гласовете на България и Албания“ в градовете Корча и Елбасан на 8 и 9 октомври, научихме от информация на българското посолство в Тирана.
В търсене на допирни точки с албанските народни песни и танци, в новия музикален проект на Илия Луков, заедно снародните певици Наталия и Татиана Петкови, Валерия Момчилова и танцовия ансамбъл „Мездра“, ще бъдат включени албански ансамбли и изпълнители. На сцената в Корча ще излязат Артистичният ансамбъл „Скендербег“ и народната певица Лядзареля Дети, а в Елбасан – Ансамбълът за народни песни и танци „Исуф Мюзюри“, народните певци братя Зена, Еглянтина Тоска и Дритан Мустафарай.
Специален акцент в програмата ще бъдат представителите на българското национално малцинство, които също ще представят на сцената част от своите традиционни песни и танци.
Поканата за събитието с вход свободен е към всички, които обичат българския и албанския фолклор.
Съставил: Елена Каркаланова
Родената в музикално семейство Дани Илиева пее от повече от десет години, участвала е в няколко музикални формата, но като свое най-голямо постижение отличава наградата от Националния конкурс за забавна песен "Бургас и морето". Сега младата певица представя..
Композиторът на детски песни Доно Цветков представя новия си албум "Къде живеят чудесата? " с голям концерт на 15 април в Централния военен клуб в София. Този нов музикален проект на автора на безспорния детски хит "Ало, ало, слънчице ", който..
Малко след като група Jazzboree бяха отличени за дебют в годишната церемония на класацията БНР ТОП 20, певицата във формацията – Савина – представя новата си самостоятелна авторска песен "Мило мое". Тя се появява в момента, в който Савина разбира, че..
Композиторът на детски песни Доно Цветков представя новия си албум "Къде живеят чудесата? " с голям концерт на 15 април в Централния военен клуб в София...
Родената в музикално семейство Дани Илиева пее от повече от десет години, участвала е в няколко музикални формата, но като свое най-голямо постижение..