Един от най-важните туристически форуми в морската ни столица започна на 7 октомври и ще приключи в неделния ден. В изложението "Туризъм Експо "Дестинация Варна" участват над 100 фирми, предлагащи продукти и услуги в сферата на туризма – курортни комплекси, хотелски вериги, ваканционни селища, къщи за гости, спа центрове, ресторанти и пр. Те рекламират своите продукти и услуги и договарят предстоящия есенно-зимен сезон.
В рамките на тридневното изложение се представят също така и най-новите тенденции в управлението и продажбите на туристически продукти и услуги. Също така се провежда и специализирана туристическа конференция с фокус върху разнообразието от дейности в сектора, растеж с правилно планиране и възможности за развитие в партньорство с нови пазари.
Най-старият и най-високият фар по българското Черноморие - този в Шабла, отваря врати за посетители. Събитието се провежда по повод на Международния ден на морските фарове на 18 август (петък) между 10.00 и 16.00 ч. Съоръжението, което се намира на 6 км от..
Местността "Крокодилите" в района на Приморско е магнит за търсачи на силни усещания. През лятото именно оттук започва подводното приключение на любителите гмуркачи, с помощта на опитни инструктори. Условието е да не духа силен вятър и морето..
Нов видеоклип обръща поглед към културата и историята на населените места в района на Царево и ни призовава да посетим мястото, „където планината Странджа среща морето, но и където историята е оставила своя пребогат отпечатък“, научаваме от фейсбук..