Творческият тандем Георги Богданов и Борис Мисирков, които са знакови имена на съвременната художествена сцена, отправя поредното предизвикателство към българската публика. В изложбата "Колите, с които нахлухме в капитализма" те използват нестандартен визуален език, за да изследват феномена на соц автомобилите, както и техните притежатели в наши дни. Вернисажът се състоя преди дни в Националната галерия в София, заедно с прожекция на едноименния им документален филм.
До края на ноември посетителите могат да разгледат експозицията, в която минало и настояще се преплитат, допълват и противопоставят чрез пъстра палитра от образи на персонажи, обединени от една обща страст – старите возила от времето на социализма.
Феноменът на соц автомобилите в миналото и настоящето е представен в пет тематични раздела, включващи холограми, макети, пана, инсталации от фотографии от Инстаграм, както и портрети на наши съвременници – горди собственици на соц возило.
Снимки: Facebook/NationalGalleryBulgaria
По повод деня на свети Кирил, Археологическият музей "Велики Преслав" представя изложбата "По следите на учениците". Експозицията, посветена на създателите на славянобългарската азбука проследява Кирило-Методиевския маршрут в България, като част..
"Концерт с авторска музика е чудесен начин човек да отбележи рождения си ден" – казва с усмивка един от най-именитите и креативни джаз музиканти на българската сцена, перкусионистът Христо Йоцов. Казана дума хвърлен камък! За трета поредна година..
Тази вечер от 19:00 ч. столичната зала "България" ще бъде домакин на концерт с участието на виртуозната флейтистка Луиза Селло и маестро Орхан Шаллъел. Публиката ще има удоволствието да се наслади на блестящи изпълнения на произведения от..
Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори...