Планира се създаването на японско-български център за научно-развойна дейност, който ще разработва нови млечни и други продукти, съдържащи бактерията Лактобацилус булгарикус. Това обсъдиха на среща министърът на икономиката Никола Стоянов, посланикът на Япония в България Хироши Нарахира и представители на компанията „Мейджи“, които са в страната ни за обсъждане на проекта. Той ще бъде съвместен с държавното предприятие „Ел Би Булгарикум“. Инициативата е във връзка с 50-ата годишнина от пускането на българско кисело мляко на японския пазар. „Надявам се на световното изложение ЕКСПО-2025 в японския град Осака да имаме възможността да представим новите млечни продукти, разработени в съвместния ни научен център“, каза Стоянов.
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта организаторите на протеста КТ "Подкрепа" и КНСБ обявиха в ефира на БНР, че са отворили две горещи линии за..
Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия изразява своята подкрепа за въвеждане на предмет с работното наименование "Добродетели и религия" в редовната програма на училищата в Република България. В изявление от..
Предстои опозицията да внесе нов, трети пореден вот на недоверие. Първите два, припомняме, бяха неуспешни. Първият бе иницииран от "Възраждане" с тема "провал във външната политика на държавата", вторият пък бе дело на партия МЕЧ с основен мотив..
През 2025 г. България отбелязва 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, която предшества кирилицата . По този повод..
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..