Тази вечер (31.01) двама многообещаващи артисти ще се представят за пореден път заедно в известен столичен клуб, който предоставя сцената си на млади музиканти. Това са Annie V и Никола Симеонов.
Ани и Никола пеят заедно от 2016 година. Запознават се на акустичен фестивал в София, организиран от техен общ приятел. Първите им участия като дуо са част от морско турне, след което продължават в столицата и из цяла България. Музикантите шеговито определят стила си като "турбосексфънк от Рая". Работят с loop station и колористични звукови ефекти. Изпълняват соул, блус, рок, поп, реге, фънк, ска и много други стилове, като през последните години залагат на авторската си музика. Още от самото начало двамата печелят симпатиите на публиката със своите свежи идеи, спонтанност и неподправено сценично присъствие.
Заедно са участвали в редица български фестивали, сред които и Джаз фестивала в Банско.
Много успешно двамата се развиват и самостоятелно. През 2018 г. Никола създаде своята група Cool Den, с която имат реализирани вече два албума.
Една от 12-те песни в самостоятелния албум на Annie V е Try, в която, освен топлия глас на певицата, чуваме и пианото на Мартин Стоянов – Martist. Песента има стилно видео – вижте:
Макар че тачим Васил Левски като светец, не са много народните песни, посветени на него. Днес ви предлагаме една от тях – "Кажи ми, горо" – в изпълнение на децата от Вокална група "Карловойс" с художествен ръководител Анита Илиева. Йордан Илиев е автор..
"Студ, дърво и камък се пука, гладни от два или три деня, а той пее и сè весел! Вечер – дордето ще легнем – той пее; сутрин, щом си отвори очите, пак пее" – така поетът и революционер Христо Ботев описва своя приятел Васил Левски, когото определя като..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум. И макар че първата реализирана песен от бъдещата колекция е предишния им сингъл - "Мона Лиза",..
"Студ, дърво и камък се пука, гладни от два или три деня, а той пее и сè весел! Вечер – дордето ще легнем – той пее; сутрин, щом си отвори очите, пак..
Макар че тачим Васил Левски като светец, не са много народните песни, посветени на него. Днес ви предлагаме една от тях – "Кажи ми, горо" – в изпълнение..