8 избирателни секции ще бъдат отворени в Молдова за изборите за народни представители на 2 април. По Решение на Централна избирателна комисия ще се гласува в секции в посолството в Кишинев, в консулството в Тараклия, в градовете Твърдица и Кахул, както и в населените места от Автономното териториално образуване Гагаузия в Молдова – село Копчак, градовете Комрат, Чадър-Лунга и Вулканещи. Информацията за получените съгласия за произвеждане на изборите в посочените места е подадена от Централната избирателна комисия от българското външно министерство.
Учениците от Българското училище "Азбука" в Дъблин ще могат да се включат в ново занимание, съобщиха от учебното заведение на фейсбук страницата си. От 1 ноември в "Креативна работилница" те ще развиват своето въображение и творческите си умения..
Асоциацията на българските училища в Америка отправя покана към деца от българската общност в северноамериканския континент да участват в конкурс, посветен на 1 ноември – Ден на народните будители, съобщиха от организацията на фейсбук страницата си...
Концерт по случай Деня на бесарабските българи ще се състои на 29 октомври в големия салон на Централния военен клуб в София. Това съобщи за БТА председателят на Културно-просветното дружество за връзки с бесарабските и таврийските българи „Родолюбец“..
Робърт Джоузеф Милър, почетният консул на България в щата Невада, беше удостоен с престижното отличие "Златна лаврова клонка" на Министерството на външните..
Концерт по случай Деня на бесарабските българи ще се състои на 29 октомври в големия салон на Централния военен клуб в София. Това съобщи за БТА..
Българската държава е подпомогнала с 5 проекта с. Иваново в Северна Сърбия, където живеят банатски българи. Това бе изтъкнато по време на заключителните..