Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е представена на туристическото изложение Ferien във Виена

Снимка: Министерство на туризма

Министерството на туризма участва в международното туристическо изложение Ferien в Австрия, което след тригодишно прекъсване се провежда в периода 16 – 19 март 2023 година във Виена. На българския щанд, организиран от министерството, се представят 6 туристически фирми и общини. Посетителите на щанда могат да се запознаят с възможностите за обиколни турове в страната, българското Черноморие, планински курорти, богата история, културни забележителности, съхранена природа, СПА и качествени вина.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отвъд облаците – скали и балони отново във вълшебен танц над Белоградчик

Белоградчик и неговите световноизвестни скали отново са сцена на вълшебен спектакъл. В продължение на цели пет уикенда – от 19 септември до 19 октомври, градът е домакин на петото издание на Балонената фиеста . Очаква се над 5 хиляди туристи да..

публикувано на 24.09.25 в 10:40

"Дестинация Балкани" ще търси туристи и от Япония, САЩ и Латинска Америка

В рамките на официалната визита на българска правителствена делегация в Черна гора се проведе среща между министрите на туризма на България и Черна гора Мирослав Боршош и Симонида Кордич. Сред основните теми бе подетата от българското Министерство..

публикувано на 08.09.25 в 17:07
Д-р Сийка Кацарова

България е конкурентна дестинация на картата на здравния туризъм

България се позиционира на картата на здравния туризъм като конкурентна дестинация, предлагаща качествен продукт на европейско ниво. Това каза пред БТА д-р Сийка Кацарова, председател на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, във връзка със..

публикувано на 08.09.25 в 11:27