Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Панагюрското златно съкровище ще гостува в Британския музей

Снимка: Ани Петрова

Едно от най-забележителните български съкровища – Панагюрското съкровище, замина за Лондон. То ще се включи в изложбата “Лукс и власт: от Персия до Гърция” в Британския музей, съобщиха от Националния исторически музей. Експозицията ще бъде официално открита на 4 май. Тя проследява връзката между богатството и политиката през първото хилядолетие преди новата ера, като представя ослепителни предмети от Европа до Азия.

Д-р Бони Петрунова, директор на Националния исторически музей, прие и разговаря с куратора на британската изложба д-р Джейми Фрейзър. Най-голямата музейна институция в България е договорила с Британския музей обмяна на добри практики и експерти в областта на музейното дело, археологията и културното наследство.

Вижте още:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Лятната дестинация на Старозагорската опера "На брега на древния Севтополис"

Празниците в Долината на тракийските царе са сред най-значимите в Община Казанлък. Всяка година те обединяват традиционни и съвременни форми на различни изкуства – музика, театър, изобразително изкуство, фотография и нови технологии, за да..

публикувано на 27.08.25 в 09:05

Звезди на световната опера в българската столица

На 28 и 29 август площадът "Свети Александър Невски" за пореден път ще се превърне в концертна зала под открито небе. Българската оперна дива Соня Йончева възнамерява двудневният фестивал "Гала в София" да се превърне в ежегодна традиция – мост..

публикувано на 25.08.25 в 09:45

Бъдещето на паметника на връх Бузлуджа – туристически обект, който носи ползи за региона

Бившият Дом-паметник на Българската комунистическа партия на връх Бузлуджа трябва да бъде запазен и да се превърне в туристическа дестинация, която да носи ползи и средства за региона. Около това мнение се обединиха посетители на фестивала Open..

публикувано на 24.08.25 в 08:35