Туристите ще могат да се информират и резервират в реално време чадъри и шезлонги по българското Черноморие. Концесионерите на плажове са изготвили приложение, което ще заработи преди 1 юни. Няма друго подобно приложение, което да информира потребителите, казва за bgtourism.bg Симеон Цветков, председател на Асоциацията за развитие на дейностите по управление на морските плажове. Летовниците ще могат да проверят дали на даден плаж има свободен чадър, на коя линия е и да резервират директно с плащане онлайн. Ще се избегне и безочетното плащане на трети лица. Поскъпването на чадърите за сезона е до 15%. Най-високите цени за чадъри и шезлонги ще е 10-15 лева. Най-евтино ще е на къмпинг, където цената ще е по 38 стотинки.
Археолози разкриха римски езически храм от III-IV век в района на древното светилище на Орфей край село Татул. Те попаднаха на него при разкопки на раннохристиянска църква, за която има сведения от 30-те години на ХХ век. По думите на ръководителя на..
Балчишката Тузла представлява две езерца, разположени в непосредствена близост едно до друго, буквално на метри от морския бряг. Освен че е красиво, мястото е лечебно. Водата тук е много солена, почти колкото тази на Мъртво море –..
Пампорово се готви за най-силния си зимен сезон, в който за първи път ще бъде домакин на Световна купа по сноуборд от календара на Международната ски и сноуборд федерация. Това съобщиха от курорта в днешния Световен ден на туризма. П рез новия сезон..