Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България и Куба искат да активизират търговско-икономическите връзки

Снимка: Министерство на външните работи

Министърът на външните работи Иван Кондов прие днес в Министерството на външните работи посланика на Куба в България Мариета Гарсия Хордан, която връчи през април акредитивните си писма. По време на първия разговор между двамата бяха изтъкнати традиционно добрите връзки между България и Куба и приятелството, което свързва двата народа. Беше акцентирано върху общото желание за активизиране на търговско-икономическите връзки в различни сфери от взаимен интерес, сред които кубинският посланик посочи минното дело, биотехнологиите, информатиката и други. Подчерта също, че кубинците не са забравили нито качеството на българските продукти, нито работилите в Куба български специалисти и че страната ни би могла да се възползва от този факт.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Виненият туризъм ще утвърждава България като целогодишна дестинация

Развитието на винения туризъм като стратегически продукт, допълващ традиционните силни направления в българския туризъм, който може да превърне страната в целогодишна дестинация, бе акцент в срещата на министъра на туризма Мирослав Боршош с..

публикувано на 02.09.25 в 06:00

България днес - 1 септември 2025 г.

В "България днес" на 1 септември слушайте: 02:08 - Урсула фон дер Лайен – България допринася за общата сигурност на ЕС 11:57 - Актуална информация от България и българите по света 29:40 - Над четвърт милион души в България са без вода –..

публикувано на 01.09.25 в 19:00

След дъждовете идва затопляне

През нощта  облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. Ще духа слаб, в Дунавската равнина умерен северозападен вятър, който до сутринта ще утихне. Утре ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до..

публикувано на 01.09.25 в 18:30