Преслава Пейчева не спира да записва нови песни – вече е факт последният ѝ сингъл "Откакто ти" с подчертано клубно звучене. Освен изпълнител, в него тя отново е автор на текста и съавтор на музиката с Ясен Велчев, с когото са заедно и професионално, и в живота.
"С Ясен, както много от нашите колеги се шегуват, е семеен бизнес музикалният. Заедно правим песните, заедно сме правили песни за други изпълнители, което във времето назад също ме е правило много щастлива – споделя Преслава Пейчева пред БНР и допълва, че Ясен Велчев е в „страхотен творчески тандем“ и с един друг голям музикант – Стоян Янкулов-Стунджи. – Той се е разпрострял в много музикални проекти – мултиталантлив музикант, намесен е и в аранжимента на моята нова песен, за което съм му изключително благодарна. Преди доста години с него бяхме част от група "Те". Те имат страхотна химия помежду си с Ясен и направиха много хубав за мен аранжимент на новата песен "Откакто ти". Стунджи даде едни леки нотки на фолклор, етно дори в аранжимента, без изобщо да се наговарят с Ясен. Дистанционно работиха по аранжимента и когато чуха и двамата какво са направили, казаха: Как може ти да изсвириш това, което допълва моята част?!"
Ясен Велчев слага соло на африканска флейта, а Стоян Янкулов допълва перкусии и дръмбой, известен у нас и като бръмбазък. Стунджи прави целия звукозапис - микса и мастеринга на песента.
Стенли открива годината с новия си сингъл "Ако трябва" – песен, която ще бъде включена и в неговия предстоящ нов албум. "Ако трябва" е с типичното за легендарния изпълнител модерно поп звучене и както винаги впечатлява със силнопослание.Автор..
Българо – белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел за Деня на влюбените и Трифон Зарезан. В концерта посветен на любовта и виното, ще участват пианистката Антония Кирил Евгениева, цигуларката Жаклин Прейс..
Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав България. Както техните хитове, така и наградите и номинациите за творчеството им са десетки, но..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум...