Нощувка под звездите не е нещо необичайно за любителите на планинския туризъм, но не и като организиран туристически продукт. Най-новата атракция сред красивите склонове на Врачанския балкан е имено нощувка под открито небе в специална прозрачна палатка. Туристите могат да изберат между две локации. Едната е местността „Кобилини стени“, известна с отвесните си варовикови скали с вълнообразна форма и безбрежните панорамни пейзажи. Другата местност, където може да се настаните на завет в прозрачна палатка и да съзерцавате завладяващия пейзаж е „Падеш“ над село Оплетня в община Своге /на 66 км. Североизточно от София/.
„Ако желаят, туристите могат да отидат и пеша или да ги качим с автомобил, до мястото, на което ще бъде палатката“, казва един от организаторите Пламен Кръстев и допълва: – „това е енергия, която няма откъде да се получи. Нито в къща за гости, нито в хотел, нито никъде.“
Засега екскурзиите се провеждат само през пролетта и лятото, но големият интерес към нестандартното преживяване амбицира организаторите да увеличат броя на палатките поне до десет.
Вижте още:
Сакар, една от най-загадъчните и слабо познати планини у нас, бавно, но уверено се превръща в нова дестинация за устойчив туризъм. Районът, разположен между Източните Родопи и Странджа , години наред оставаше настрана от туристическите потоци. Но..
В най-югозападния ъгъл на България, високо в Огражден планина, попадаме в райско кътче от приказките – магнетичното Долене. Всеки, който дойде тук ахва от изненада, защото гледката е твърде необичайна за повечето български села – окосена..
През миналото лято Бургас и околните курортни селища са посрещнали към 600 хиляди български и чужди туристи, което е с 21% повече спрямо 2023-та. Напоследък обаче черноморският ни град се развива и като културен хъб, привличайки все повече посетители..
Сакар, една от най-загадъчните и слабо познати планини у нас, бавно, но уверено се превръща в нова дестинация за устойчив туризъм. Районът, разположен..