Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изложба на гръцката фотографка Олга Стефату в София

Снимка: Facebook/olga.stefatou

На 20 юли в Галерия "Синтезис" в София ще бъде открита изложбата Chrysalis на гръцката фотографка Олга Стефату в присъствието на авторката и Ираклис Папайоану, куратор в MOMus – Музей на фотографията в Солун. За 21 юли от 18.30 ч. е предвиден тур в изложбата с фотографката.

Chrysalis е серия от портрети, която акцентира върху индивидуалността на жени бежанки от Сирия, Иран, Ирак, Афганистан, Камерун и Конго, търсещи убежище в Гърция. Портретите и придружаващите ги текстове представят различния опит на всяка жена и нейния път на миграция.

Изложбата може да бъде видяна до 16 септември.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Facebook/Master of Art Film Festival

В кино "Люмиер" започва Master of Art

Десетото издание на фестивала Master of Art, което се открива на 7 февруари в столичното кино "Люмиер" , включва над 50 филма на различна тематика, свързана с изкуството. Международната конкурсна програма е разделена на различни категории –..

публикувано на 07.02.25 в 07:30

Българският филм "Терапията" участва в няколко международни фестивала

Новият български филм "Терапията", чиято премиера е на 7 февруари, е избран да участва в няколко международни фестивала в САЩ и Европа, съобщава БТА. Сред тях са 78-ото издание на Международния филмов фестивал в Салерно (Италия) и 25-ото издание на Santa..

публикувано на 07.02.25 в 07:05

"Гьоте институт" среща читателите с писателя Даниел Келман

Германският писател Даниел Келман представя романа си "Светлина и сянка" , съобщи "Гьоте институт". Срещата между писателя и читателите е на 7 февруари и е втората от поредицата литературни събития в института LitGeist, която поставя фокус върху..

публикувано на 07.02.25 в 06:45