В Народното събрание е представена изложбата "Участието на българи от Бесарабия в българското опълчение в Освободителната руско-турска война 1877 – 1878 г." Експозицията включва 18 платна с портрети на опълченци и кратка информация за тях. Автор на фотодокументалната експозиция е д-р Васил Кондов, преподавател в Тараклийския държавен университет "Григорий Цамблак" в Молдова.
На откриването председателят на район Тараклия Иван Паслар припомни, че в Кишинев се формират първите две дружини на българското опълчение, а по-късно в Плоещ завършва окончателното му формиране. В неговия състав влизат 7500 души, голямата част от които са бесарабски българи. Бесарабските опълченци проявяват героизъм във важните боеве при Габрово, Стара Загора, Шейново, Шипка и дават значителен принос за извоюването на свободата на България, допълни Паслар.

Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28 септември. Четиридневният фестивал включва изложби, литературни четения, концерти с музиканти..
Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна. Според журито, това е безкомпромисна творба, която освен че отразява духа на..
Варненският драматичен театър "Стоян Бъчваров" учредява в края на септември свой международен фестивален форум. Първото издание на новия фестивал ще се проведе в морската столица на България от 24 до 28 септември 2025 г. Слоганът "Театърът се вълнува"..
Българската художничка и архитект Вивия Ники представи новото си лендарт произведение – гигантска триизмерна свещ, изрисувана на поляна сред горите на..
Филмът Made in EU спечели Наградата на критиката на Arras Film Festival във Франция, информират от екипа на филма на режисьора Стефан Командарев. Журито е..