Ефектен 3D мапинг, красиви костюми, много блясък и божествена музика – така екипът на Музикално-драматичния театър "Константин Кисимов" от Велико Търново ще представи операта "Дон Жуан" на Моцарт, под режисурата на Петко Бонев. Спектакълът, който преди време покори столичната публика, сега участва в осмото издание на Летния сезон на българските оперни театри "Сцена на вековете" в старопрестолния град.
Представянето на откритата сцена на историческия хълм Царевец е на 21 юли от 21 часа, като от трупата обещават чрез творчеството на Моцарт да превърнат Царевец в пищна градина, в благороднически дом, в гробище, в кръчма и въобще да ни пренесат в атмосферата от края на XVIII в., когато е живял прелъстителят на всички времена – Дон Жуан.
Съставил: Гергана Манчева
Творци от различни поколения обединяват вижданията си за любовта в "Бъдеще време" Орлин Горанов успява да пресъздаде всяка песен по своя неповторим начин. Така е и в новата "Бъдеще време" – история за любовта, която надживява времето и..
Макар че добива медийна популярност предимно от участието си в десетия сезон на телевизионния формат "Гласът на България" и сред повече от 60 хиляди последователи в TikTok, следите в професионалния път на младия певец Северин Георгиев се простират..
MONA е творческият псевдоним на Симона Петрова. Макар и много млада, тя вече е извървяла дълъг път от плахо дете в родния си град Кюстендил до уверена на сцената певица с участия в конкурси и музикални форуми. Вдъхновена от своята прабаба, която е..
"Европейски музикален фестивал"–София предлага няколко ярки събития за меломаните в есенната серия на 25-ото си издание. От средата на октомври до 2..
Не просто музикално преживяване, а среща на светове, на традиции и емоции. Това обещават организаторите на концерта "Мелодии без граници", който ще събере..