Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наградиха Джон Малкович с плакет за "Принос в развитието на културата"

Снимка: БТА

Министърът на културата Кръстю Кръстев връчи на Джон Малкович плакет "Принос в развитието на културата". Това стана във Фестивалния и конгресен център във Варна, след постановката "Адска комедия: признанията на един сериен убиец" с участието на световноизвестния актьор. 

Това е второ представление на Малкович в България. През февруари заедно с литовската актриса Ингеборга Дапкунайте той зарадва българската публика с пиесата "В самотата на памуковите полета", която се игра в Народния театър "Иван Вазов". В Националната галерия беше открита и изложба с 61 фотографии на американския фотограф Сандро Милър, в които Малкович се превъплъщава в образите на известни личности.

Наградата се връчва на Джон Малкович не само за приноса му в развитието на културата, но и за развитието на международното културно сътрудничество, съобщават от министерството.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Участници от пет континента в балетния конкурс “Сара-Нора Прима” в Бургас

Международният балетен конкурс “Сара-Нора Прима” и паралелната академия в Бургас събира участници от Европа, Северна и Южна Америка, Азия и за първи път от Африка. “Мисията на конкурса е не само да подпомага балетната професия, но и да дава..

публикувано на 12.04.25 в 07:10

Студенти на Андрей Даниел отдават почит на своя професор в изложба

Петима бивши студенти в класа на проф. Андрей Даниел се събират на рождения му ден, за да продължат някога започнат разговор в 51-во ателие на Националната художествена академия. Обградени от картините си, те не просто отдават почит на своя любим..

публикувано на 08.04.25 в 08:15

НАТФИЗ "Кр. Сарафов" ще бъде домакин на голяма конференция на FilmEU през юни

Каква би била мотивацията във време на политически кризи, войни, мигрантски натиск и неясно бъдеще, да мечтаеш за единен Европейски университет за кино и медии? Една образована и културна нация е много по-трудно манипулируема и по-устойчива на..

публикувано на 02.04.25 в 08:15