Оперни спектакли под открито небе ще зарадват и това лято любителите на музиката. Четвъртото издание на фестивала „Опера на светилището“ ще се проведе от 5 до 26 август, в четири последователни съботни вечери сред естествения декор на тракийското светилище Бегликташ край Приморско. Организаторите от Държавна опера - Бургас и Община Приморско обещават богата програма с едни от най-популярните и обичани оперни заглавия.
Тази година „Опера на светилището“ ще бъде открита на 5 август със спектакъла „Самсон и Далила“ от френския композитор Камий Сен-Санс, под палката на маестро Иван Кожухаров и с участието мецосопраното Даниела Дякова, солистът на Софийската опера и балет Костадин Андреев и други изпълнители. На 12 август публиката ще може да гледа „Набуко“ от Джузепе Верди под диригентството на маестро Ивайло Кринчев. В главните роли ще се превъплътят баритонът Марян Йованоски, тенорът Яни Николов и др. Операта "Кармен" от Жорж Бизе е третото заглавие в афиша на тазгодишния фестивал, което ще бъде представено на 19 август. Диригент ще бъде Григор Паликаров, а драматичния сюжет на сцената ще пресъздадат мецосопраното Даниела Дяковa в партньорство с тенора Костадин Андреев. Последна на фестивала на 26 август ще бъде представена операта „Трубадур“ от Джузепе Верди. В отделните роли ще са баритонът Марян Йованоски, сопраното Йоана Железчева, мецосопраното Даниела Дякова и други.
Мащабното културно събитие предоставя възможност на публиката да се срещне със символиката на свещеното място на траките в съчетание с емоцията и въздействието на оперното изкуство.
Съставил: Венета Николова
Група Б.Т.Р. завършва Националното си турне със заключителен концерт на 8 октомври в Зала 1 на НДК в София. Както и цялото турне , концертът е с участието на музикантите от АХАТ. Само два дни след това, рокаджиите от Б.Т.Р. стартират турне в Европа..
Дни преди втория си голям концерт в Зала 1 на НДК (22 октомври), Михаела Филева представя своя нов сингъл "Коя е тя?" с пъстро забавно видео в духа на късометражния филм. Песента оригинално е част от албума на певицата "96", но сега я слушаме в нов..
Димана Мирчева, която познаваме като DIA,привлече внимание още като ученичка в Националното музикално училище "Любомир Пипков" в София, когато реализира първата си авторска песен. Оттогава тя надгражда всяка своя песен с уважение към българския..
Дни преди втория си голям концерт в Зала 1 на НДК (22 октомври), Михаела Филева представя своя нов сингъл "Коя е тя?" с пъстро забавно видео в духа на..
Група Б.Т.Р. завършва Националното си турне със заключителен концерт на 8 октомври в Зала 1 на НДК в София. Както и цялото турне , концертът е с..