Млади художници от България, Турция, Украйна и Испания ще представят в изложба вдъхновението си, породено от опознаването на обредните традиции на различните страни. Събитието, организирано със съдействието на Посолството на Украйна у нас и финансовата подкрепа на Община Бургас, е част от международния образователен културно-артистичен проект "Обредни празници – обединяват културите и сърцата!". Той ще бъде представен на 28 август в двора на Етнографския музей в Бургас, а на следващия ден творбите ще бъдат изложени във фоайето на втория етаж на Културен дом НХК, съобщават от местната администрация.
Започнала с участието на ученици от бургаска частна школа през 2021 година, инициативата вече е привлякла за участие деца от гимназия по изящни изкуства в Истанбул, ученици от Измаил, неделно училище "Родина" в Малага, както и местно начално училище от испанския град.
На откриването на изложбата гражданите на Бургас ще могат да опитат традиционния украински деликатес вареники – варено безквасно тесто с плънка от зеленчуци, гъби, месо, извара или плодове, както и различни хлебни изделия. Детски формации от четирите държави ще изнесат и специално подготвена фолклорна програма.
Снимки: Община БургасПо повод деня на свети Кирил, Археологическият музей "Велики Преслав" представя изложбата "По следите на учениците". Експозицията, посветена на създателите на славянобългарската азбука проследява Кирило-Методиевския маршрут в България, като част..
"Концерт с авторска музика е чудесен начин човек да отбележи рождения си ден" – казва с усмивка един от най-именитите и креативни джаз музиканти на българската сцена, перкусионистът Христо Йоцов. Казана дума хвърлен камък! За трета поредна година..
Тази вечер от 19:00 ч. столичната зала "България" ще бъде домакин на концерт с участието на виртуозната флейтистка Луиза Селло и маестро Орхан Шаллъел. Публиката ще има удоволствието да се наслади на блестящи изпълнения на произведения от..