Рисунка на 12-годишния Никола Кацарски от Плевен ще полети в Космоса. Авторът й е сред победителите в международния конкурс на Европейската космическа асоциация “Моето любимо място на планетата Земя”.
Целта на конкурса е детските творби да напомнят на датския астронавт Андреас Моргенсен, който в момента е на шестмесечна мисия на Международната космическа станция, за красивата ни планета.
“На моята рисунка има залез, овце, слънчогледи и къщички, което носи чувство за топлота и спокойствие”, каза за БНР малкият художник.
Театралите в България вече броят часовете до вдигането на завесата на 13-ото издание на Нощ на театрите . Вълнуващата вечер ще превърне сцените в 11 български града в истински празник на изкуството. Тази година инициативата идва с послание..
На 6 ноември в Лос Анджелис новата фондация Bulgarian Classical Concerts – Los Angeles официално започна дейността си с камерен концерт, в който звучаха творби на Панчо Владигеров, Марин Големинов, Георги Андреев, Пенка Кунева, Пламен Донев и..
Филмът "Граница на нашите мечти. Христо и Анани Я." днес в Берлин закрива закрито второто издание на Седмицата на българското документално кино за изкуство и творци "Док-Арт-Фест", съобщиха от Българския културен институт в германската..
Театралите в България вече броят часовете до вдигането на завесата на 13-ото издание на Нощ на театрите . Вълнуващата вечер ще превърне сцените в..