Нов сингъл и концерт, поставящ началото на национално турне, с което отбелязват три десетилетия заедно – това са последните новини около Б.Т.Р.
Докато при представянето на албума "Пъзел" музикантите имаха много гост-изпълнители до себе си, на 24 ноември, петък, излизат на сцената на Sofia Live Club сами. С този концерт дават старт на турнето "30 години Б.Т.Р."
Групата продължава и успешната линия на песни с участието на основополагащи за българския рок имена. След "Не за мен" с Кирил Маричков и Валди Тотев от "Щурците" и "Вяра" с "Ахат", Б.Т.Р. представят "Там където", този път с участието на китариста и цигулар Иван Лечев. Подзаглавието е "Песен от сън", защото идеята е хрумнала на автора на музиката и текста Славчо Николов именно в съня. Той казва, че песента е за хубавото детство, за спомените, за живота и за приятелството. По негова идея е създаден и клипът с режисьор Бисер Овчаров - Барни. Реализирано със съдействието на фондация "Звезди под звездите" и община Тутракан, видеото е заснето в красиви места от България – в Еленския балкан и по брега на Дунав, и по-точно в планинското село Раювци и Рибарската улица в Тутракан.
Днес ще се върнем назад във времето със SARACTA или "Пазителят" - това е името на смелото музикално приключение на продуцентите Fabrizio Parisi и The Editor. Този път в предизвикателството се включва и едно легендарно име за българската..
Петко Славов е комплексен творец – в сферата на музиката го познаваме като автор на песни и изпълнител (певец, басист и китарист) в самостоятелните му проекти и в групите Airbag, Терпентина и бенда на шоуто "Нощни птици“ по БНТ. Създател е на..
С апломб разпространяваме в социалните си профили гръмки "новини" за седемте огромни маслени портрета на български оперни певци в Ла Скала или за първата българка концертмайстор на новогодишен концерт на Виенската филхармония . Ала понякога..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум...