Празнична програма по случай настъпващата Нова година ще поднесат тази вечер на своите почитатели Софийската филхармония и Музикалният театър “Стефан Македонски”.
В зала “България” под палката на австрийския диригент Саша Гьотцел Софийската филхармония ще изнесе новогодишния си концерт. С участието на солистите Андреа Каре – тенор, Витория Йео – сопран и Александрина Михайлова – сопран, както и на Националния филхармоничен хор ще бъдат изпълнени арии и дуети от известни опери.
В най-голямата зала на Националния дворец на културата пък ще се състои Новогодишен оперетен бал. Артистите от Музикалния театър обещават атмосфера в духа на класическите виенски балове с красива и романтична музика от Франц Лехар, Имре Калман и Йохан Щраус-син.Реномирани солисти и състави са специални гости на "Европейския музикален фестивал" в София, който започна на 12 март. В рамките на празниците, организирани от Cantus Firmus с подкрепата на Столичната община и Министерството на културата, е и..
Danny Levanе млад изпълнител от българо-гръцки произход. След успеха миналата година на дуетната му песен с Християна Лоизу, наречена на български език "Крий ми очите" и с гръцка версия "Vradia Hamena" ("Изгубени нощи") по музика на..
Традиция и съвременност вплитат в песните си музикантите от група JazzBoree. Така е и в най-новата - "Пладней", вдъхновена от народните ни истории за любов. Певицата Савина Пламенова е автор на музиката и текста, аранжиментът е на пианиста в групата..
На днешния ден се навършват 15 години от смъртта на проф. Юлия Ценова, изтъкнат наш композитор и пианист, забележителна личност, ползваща се с голямо..
Ангел Дюлгеров е китарист, цигулар, автор на музика, аранжор и бенд лидер, който през последните години работи с най-големите звезди на..