Речният туризъм в България е изключително слабо развит, въпреки големия си потенциал, особено по поречието на Дунав. Родна компания обаче се надява да промени това, създавайки продукт, който да засили интереса на туристите.
Варненските предприемачи се занимават с производството на различни видове лодки. Последният им проект, който вече е готов и е на етап изпитания, е електрически катамаран. Очаква се той да свързва североизточния български град Силистра с румънския Кълъраш.
Стойността на плавателния съд, който побира 28 пътници и двама души екипаж, е 745 000 евро. Той е с дължина 14 метра и широчина 6 метра. Оборудван е с два електрически двигателя и развива скорост до 13 км/ч. През 2021-ва компанията произведе и друг туристически катамаран, поръчан от община Бургас.
Пътешествията с парни локомотиви, които организира БДЖ по различни поводи и празници за любителите на старите влакове станаха традиция. Пуфтящият влак, който изпуска много пара и дим и неговата звучна свирка са вълнуващи както за децата, така и за..
Сакар, една от най-загадъчните и слабо познати планини у нас, бавно, но уверено се превръща в нова дестинация за устойчив туризъм. Районът, разположен между Източните Родопи и Странджа , години наред оставаше настрана от туристическите потоци. Но..
В най-югозападния ъгъл на България, високо в Огражден планина, попадаме в райско кътче от приказките – магнетичното Долене. Всеки, който дойде тук ахва от изненада, защото гледката е твърде необичайна за повечето български села – окосена..
Парк "Мини България" е необичайно място за туристическа обиколка. Тук сякаш като на длан си дават среща най-важните забележителности от историята,..
Анелия Христова - сертифициран винен експерт и екскурзовод, член на Българската асоциация на винените професионалисти, заяви пред БТА необходимостта да..