Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

София посрещна магнетичния английски цигулар Чарли Сием

Снимка: charliesiem.com

Известният английски цигулар Чарли Сием пристигна в България, за да се включи в редица инициативи. На Летище София той беше посрещнат от деца, които по стара българска традиция го почерпиха с питка, мед и сол, предаде Евронюз - България. Музикантът ще проведе благотворителен мастер клас с млади български таланти и ще участва в завършването на документалния филм за Петър Дънов с изпълнения на музиката на духовния учител. Филмът ще бъде представен в Кан тази година. Освен това "най-магнетичният цигулар Чарли Сием ще представи нежната романтика на Макс Брух с огнената цигулка на Паганини и Менухин". Концертът е на 22 януари (понеделник) в столичната Зала България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Нито звук" – DARA пак е тук

Кълбо от енергия, това е DARA – момичето от Варна, което "нахлу" в българския музикален живот преди десетилетие, стъпвайки на трамплина на един музикален телевизионен формат и изгради впечатляваща кариера със забележително сценично и екранно..

публикувано на 07.08.25 в 10:15
Снимка: Johann Strauss Virtuosen Orchestra

Виенският оркестър на Щраус свири в Стара Загора

В рамките на турнето си из България тази вечер Виенският оркестър на Щраус ще свири в Летния театър на град Стара Загора. Поводът за турнето е 200-годишнината от рождението на Йохан Щраус – краля на валса и една от най-ярките музикални фигури на..

публикувано на 06.08.25 в 08:05

Мария Илиева с нова заявка за летен хит, вдъхновен от суперсилите на жените

Мария Илиева изненадва с пореден летен хит със свеж ритъм и силен текст. След като по-рано тази година ни призова винаги да избираме себе си и да даваме свобода на чувствата си, сега поп дивата намигва към жените-супергерои. "СуперЖена" е..

публикувано на 05.08.25 в 10:15