Две години продължава войната в Украйна, започнала с руска инвазия на 24 февруари 2022 година. По данни на Върховния комисариат на ООН за правата на човека, в края на 2023 г. убитите цивилни в Украйна надхвърлят 10 000, ранените са над 18 680, като близо половината от жертвите са дадени далеч зад фронтовите линии. Над 4 милиона души от населението на страната са потърсили спасение и закрила в страни от ЕС, сочи статистиката на Евростат.
"Няма как да стоиш отстрани и да гледаш на случващото се в Украйна като на някакво шоу зад стъкло. Хората трябва да разберат, че това ги касае директно" – казва Тетяна Станева, бесарабска българка, сценарист и режисьор. За да ни покаже, че случващото се в родината ѝ не е просто статистика, а събитията в Украйна засягат пряко живота ни на европейци, Тетяна започва работа по документалната поредица „Писма от войната“. Първият епизод – „Пулсът на Украйна“, ще бъде излъчен премиерно тази вечер (23.02) на специално събитие от 18 часа във Военния клуб в София. "Показвайки българите, които воюват или живеят своя цивилен живот, искам да попитам – вълнува ли се някой от това какво се случва с българската диаспора в Украйна, как влияе войната на нас? Българите в Украйна са мост между двете държави, така че войната там няма как да е нещо далечно, което не ни засяга.”
Премиерът Росен Желязков свика в съботния ден извънредно съвещание в Министерския съвет заради високите цени на хранителните стоки. След като на 13 февруари част от българите се включиха в бойкот на търговските вериги за хранителни стоки заради цените..
Министърът на външните работи на България Георг Георгиев се включи в работна закуска, посветена на справянето с незаконната миграция и последствията от нея. Участието му беше в рамките на Конференцията по сигурността в Мюнхен след специална покана от..
В рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..