Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акапелната формация Спектрум гостува на българите в Люксембург

Снимка: Spectrum Vocal Band

В навечерието на националния ни празник, акапелната група Спектрум (Spectrum Vocal Band) ще изнесе концерт в Люксембург. Поканата е дошла от Културен клуб "Гайда" – място, известно като работилница за събития и българска култура за приятели от близо и далеч.

Специално за Радио България Константин Бейков – един от петимата в Спектрум - разкрива повече за събитието: 

"Люксембуг е място с изключително активна българска общност. Именно по покана на тази общност и на Културен клуб "Гайда", със Спектрум ще изнесем концерт на 2 март, в навечерието на Националния ни празник. Подготвили сме програма от предимно българска музика, фолклорни обработки, както и песни от българската популярна музика. Разбира се, ще звучат и някои евъргрийни от световната музикална класика. Много се вълнуваме – това е първата ни среща с тези хора, но тя е отдавна чакана и смятам, че със сигурност няма да е последната. Много ще се радваме, и отправяме покана и очакващ поглед към концерта на група Спектрум в Люксембург – 2 март вечерта!"

По изрично желание на българската общност в Люксембург, музикантите са включили в програмата на концерта любимата на всички песен "Високо" на ФСБ. Аранжиментът е направен от Янко Янков, Константин Бейков и Атанас Кулински специално за вокалния квинтет, като са записали "виртуален хор" – техни колеги, приятели и почитатели от цяла България.


Вижте още:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Спомен"

Младата актриса и певица Виолина Доцева е готова с новата си песен "Спомен". Тя е написала текста, музиката е създала заедно с Денис Попстоев, който е автор на аранжимента. "Спомен" е съкровен личен разказ, посветен на взаимоотношенията с..

публикувано на 08.05.25 в 10:15

Оркестърът на Държавна опера - Стара Загора с музика на Гершуин в зала "България"

През 2025 г. най-старата извънстолична опера в България – Старозагорската, чества вековен юбилей със серия впечатляващи проекти. На 10 май от 19.00 часа симфоничният оркестър на театъра под палката на главния диригент Ивайло Кринчев ще представи на..

публикувано на 08.05.25 в 09:15

Дара Екимова с нов сингъл и национално турне

Дара Екимова представя "C’est La Vie" - пореден сингъл от своя дебютен албум "Тази стая". Певицата е написала песента заедно с Кристиан Костов, музикалният продуцент Dexter и Венци Венц. Според авторите "C’est La Vie" е за онези моменти, които са..

публикувано на 07.05.25 в 10:15