Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рафтинг сезонът по река Струма край Кресненското дефиле вече започна

Снимка: adventurenetbg.com

Любителите на рафтинга в България вече правят първите си спускания по река Струма край Кресненското дефиле. Месеците март, април и май са подходящи за групите, които търсят повече адреналин, тъй като реката е по-пълноводна и преживяването е по-екстремно. Юни, юли и август са по-благоприятни за спокойни спускания, както и за семеен рафтинг. Реката има разнообразни участъци с различна степен на трудност, което я прави подходяща и за любители, и за опитни състезатели.
От 19 до 21 април по река Струма в Кресненското дефиле се провеждат Европейска и Балканска купа по рафтинг и каяк в бързи води. Събитията са част от престижните серии на Международната рафтинг федерация (IRF).


Състезанията се провеждат в България за 8-ми път и се организират от Спортен клуб „Приключенска мрежа“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Уют под звездите – глемпингът е новата форма на бягство от града

Те се появяват на най-необичайните места –  високо в планината или на морския бряг, под короните на дърветата или направо под звездното небе. Става дума за едно сравнително ново явление в българския туризъм – т.нар. глемпинги. Терминът идва от..

публикувано на 02.07.25 в 13:05

Деца без телефони, родители с лаптопи – нова тенденция през лято 2025

През лятото на 2025 г. се очаква рекорден интерес към детските лагери в България, показват данни на туристическите платформи. Две са водещите тенденции в идните месеци. От една страна нараства търсенето на активните приключенски лагери с фокус върху..

публикувано на 26.06.25 в 09:25

В село Енина вече има музей, посветен на литературния герой Бай Ганьо

Алеко Константинов е първият писател интелектуалец на българската литературна сцена. Той е познат като журналист, публицист, езиковед с голямо влияние в обществения живот от края на XIX век. Още приживе двете най-известни Алекови произведения "До..

публикувано на 21.06.25 в 11:05