Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампанията “Походът на книгите“ насърчава детското четене

Снимка: FB/BulgarianBookAssociation

Националната кампания “Походът на книгите“ ще бъде открита в София на днешния Международен ден на детската книга и рожден ден на Ханс Кристиан Андерсен. Събитието, чиято цел е да насърчи детското четене, се организира от Асоциация “Българска книга” в партньорство с образователното министерство, Българската библиотечно-информационна асоциация и Столичната библиотека.

В рамките на кампанията ще се проведе инициативата “Четяща класна стая”, в която 15-минутно четене на ден в училищата ще бъде съчетано с дейности, насърчаващи творческите изяви на учениците.

“Известните българи четат на деца” ще се състои и през т.г. с участието на писатели, артисти, спортисти, политици и журналисти. Програмата предвижда също “Маратон на четенето” в библиотеките в цялата страна, както и връчване на националната награда “Бисерче вълшебно“, за която гласуват децата. 

“Походът на книгите“ ще продължи до 23 април под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17