
Фестивал на народната носия "Корени и култура" ще се състои на 29 ноември в Ротердам. Неговата цел е да представи и съхрани богатството на българските традиции, носии и фолклор. В програмата е предвидена жива музика с участието на..
“Обредните хлябове – наследието на Чушмелий” е името на културен форум, посветен на съхранението и популяризирането на традициите, свързани с обредните хлябове на българите в Бесарабия, който ще се състои на 1 ноември в българското село..
Българите в Молдова са над 80 000 души, като немалка част от тях живеят в южната част на страната. Най-голям брой са концентрирани в град Тараклия и региона около него. Едно от обществените средища, създадено по инициатива на общността ни там е..
По данни на Министерството на образованието през учебната 2024/2025 г. се обучават 2104 студенти от Украйна в българските висши училища. От тях 1750..
Българите в Молдова са над 80 000 души, като немалка част от тях живеят в южната част на страната. Най-голям брой са концентрирани в град Тараклия и..