Българите в САЩ и Канада броят с нетърпение дните до турнето там на българската супергрупа "Фондация".
Музикантите – Кирил Маричков, Иван Лечев, Дони, Славчо Николов и Венко Поромански, свирят заедно вече 11 години за радост на многобройните фенове на българската рок музика.
На 26 април групата ще свири в Монреал, на 27 април – в Торонто, на 29-ти – в Калгари, в Сиатъл – на 3 май, в Сан Франциско – 4 май, Минеаполис – 8 май, Остин – 10 май, Чикаго – 11 май, Тампа – 12 май, Бостън – 16 май, Шарлот – 18 май, Вашингтон – 19 май, съобщават от "Фондацията" на Фейсбук страницата си.
Националният оперен театър на България открива новия сезон с обичаната "Тоска " на Джакомо Пучини. Постановката на директора на театъра – Пламен Карталов, от 14 години е в афиша и е гостувала в Япония и Турция. Двата спектакъла на 26 и 28 септември..
Мери Бойс Бенд – групата, която възпя смяната на лятото с есента – подготвя поредица от концерти и представя нова песен, "Моето момче". На 25 септември, четвъртък, в концертното студио на Радио Варна от 19 ч. Мария Мутафчиева и "нейното момче"..
Младата, но вече утвърдена певица ALMA посреща есента с първата си самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън". Автори на музиката са самата ALMA и Васил Иванов – Dexter. За създаването на текста, който разглежда страховете и..
Ансамбъл от две и повече арфи не е новост за българската сцена. Но за първи път ще имаме възможност да чуем цял октет, което със сигурност е събитие за..
Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста,..