Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Туристи от четири континента на Празника на розата в община Карлово

Снимка: БГНЕС

С демонстрация на ритуала розоварене в розовите градини на “Еко розова долина” в град Клисура започна Празникът на розата в община Карлово. В нея се включиха царицата на розата Анна-Мария Враджева и 12-те участнички в конкурса.

По-късно стотици гости и жители на града посрещнаха на градския площад шествието на царицата на розата, в което участваха и фолклорни състави от страната и чужбина. 

Неслучайно един от символите на нашата страна се ражда в един от най-красивите региони на България”, заяви зам.-министърът на туризма Павлин Петров. Той подчерта, че процесът по отглеждането и добиването на различни продукти от маслодайната роза е притегателен център за все по-голям брой туристи.

Празничната програма в Карлово ще продължи през целия ден и ще завърши в 21,30 ч. с илюминации и светлинно шоу.

Тържествата, посветени на ароматното цвете, привлякоха туристи от четири континента. Сред представените страни са Германия, Япония, Китай, Израел, Нидерландия, Белгия.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България предлага на Qatar Airways да пусне чартърни полети Варна-Доха

Министърът на туризма Евтим Милошев проведе поредица срещи на високо ниво с министрите на туризма от Саудитска Арабия, Катар, Бахрейн и генералния секретар на ресорния съвет на Кувейт, в рамките на световното туристическо изложение WTM в Лондон...

обновено на 07.11.24 в 13:12

Красивото село Ковачевица, което не се променя

Със своите стари къщи с тиклени покриви, стръмните улички, които се вият нагоре в планината и каменните дувари, пазещи вековни тайни, Ковачевица е едно от най-красивите и романтични български села. Няма посетител, който да не ахне пред чара на..

публикувано на 30.10.24 в 09:50
 Църквата

Бял бор на повече от 500 години пазят жителите на родопското село Пчеларово

В скътаното сред склоновете на Източните Родопи село Пчеларово разказват предание, че в района виреели вековни дъбови гори и орехови дървета, в чийто хралупи се въдели диви пчели. Пчеларството е отколешен поминък на хората, за което говори и самото..

публикувано на 20.10.24 в 09:05