Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ерина Боянова представя в Института "Сервантес" изложбата си от плакати за испански филми с награди

Ерина Боянова
Снимка: личен архив

Институтът "Сервантес" е домакин на поредица от специално създадени филмови плакати, обединени от името "Кино "Испания": Плакати за филми с награди". Изложбата, чийто автор е Ерина Боянова, се открива на 19 юни в галерията на Института в София, съобщават организаторите.

Постерите са създадени за седем емблематични испански филма от седем различни периода на ХХ век и първите две десетилетия на ХХI век. Изборът на конкретни заглавия е субективен и следва концепцията на Ерина Боянова, която поставя отношенията и тяхното представяне в испанското кино от втората половина на ХХ век и началото на XXI век.

Това е втората изложба на българската художничка, създадена специално за Институт " Сервантес" - София и посветена на епохите на испанската традиция в областта на културата и изкуството. В "Мода Испания", през февруари-март 2023 г., Ерина Боянова представи шест оригинални постера, вдъхновени от философията и предложенията на испанския моден дизайн от средата на ХХ век до днес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Соколът" на Цвети Делийска с награда от престижен фотофестивал в Тоскана

Българска фотография на Цвети Делийска получи международно признание. Кадърът The Falconer бе награден от Siena Awards.  Портретът на Анани Любенов и неговата вярна орлица Хуба е отличен в категория “Хора“.  Това признание е не само лична чест,..

публикувано на 06.10.25 в 11:41
Снимка: Facebook /Антон-Константин Анастасов

Пътешествие в сюрреалистичния свят на Антон-Константин Анастасов

Нуждаем се от доза смелост, за да проходим коридор, дал убежище на същества, родени във фантазмена вселена. Но има и надежда, ако се изгубим – достатъчно е да сменим гледната си точка. Тогава ще превърнем ужаса в надежда, илюзията в истина и..

публикувано на 03.10.25 в 16:35
Снимка: Международен фестивал за етнографско кино „ОКО“

Маскарадните игри у нас и в Украйна – акцент в шестото издание на кинофестивала "ОКО"

София е третият град, в който гостува шестото издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО", след като от 5 до 14 септември негови домакини последователно бяха украинската столица Киев и град Болград. Както всяка година и настоящото..

публикувано на 02.10.25 в 11:40