Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Токът за бита поскъпва, парното и топлата вода поевтиняват

Снимка: БТА

От днес токът за бита поскъпва средно с 1,7%, а за парно и топла вода ще плащаме с 8,5% по-малко, реши Комисията за енергийно и водно регулиране.

Най-голямо повишение на цените на тока има в Западна България – 3%, докато клиентите в североизточната част на страната получават намаление от около половин процент.

Поевтиняването на парното и топлата вода е между 3% във Велико Търново и 14% в Бургас, а в София – 7%.

Цените ще бъдат валидни през следващия едногодишен период.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Почти 60% от работещите в България получават заплати под жизнения минимум

Нужният чист месечен доход за издръжка за един работещ, живеещ сам през септември 2025 г., е 1547 лв. (748 евро). За тричленно семейство с дете до 14 г. са необходими 2785 лв. (1346 евро). Това съобщи Виолета Иванова, зам.-директор на Института за..

публикувано на 29.10.25 в 12:51
Светослав Бенчев

Не се очакват сътресения или поскъпване в пазара на горива в България

Не се очакват сътресения на пазара на горива в България, нито повишение на цените след наложените от САЩ санкции срещу руските петролни компании "Роснефт" и "Лукойл". Това заяви за БТА председателят на Българската петролна и газова асоциация..

публикувано на 24.10.25 в 10:53

България има месец, за да реагира на санкциите от САЩ срещу "Лукойл"

България има месец – до 21 ноември, за да реши как да постъпи с рафинерията "Лукойл Нефтохим". Това заяви премиерът Росен Желязков на влизане в заседанието на евролидерите в Брюксел. Той каза това във връзка с наложените от САЩ санкции на руските..

публикувано на 23.10.25 в 14:15