Страната ни е на второ място в Европейския съюз по брой компании с над 40% руска собственост, показва проучване на Moody's.
Рейтинговата агенция е идентифицирала 46 хил. субекта в ЕС, притежание на руски фирми или на руски физически лица. Две трети от тях оперират в Чешката република – 12 480, в България – 9581, в Германия – 4296, в Латвия – 3338 и в Италия – 2,539.
Изследването е свързано с 12-ия пакет санкции на Евросъюза срещу Русия, задължаващ от юли 2024 г. кредитните и финансовите институции в ЕС да докладват всички трансакции за над 100 хил. евро, ако са свързани с руски физически или юридически лица. Целта е да се направи по-добра оценка на потенциалните нарушения на свързаните с Русия санкции и да се засекат нейните източници на приходи.
Според регулациите подобни трансакции трябва да бъдат докладвани и от компании в ЕС, над 40% от които са собственост на руски юридически или физически лица, включително с двойно гражданство.Кръгла маса на тема "Достъпът до пазара за българските производители по агрохранителната верига" организират днес Катедра "Икономика на природните ресурси" и Научноизследователският център за агробизнес и природоползване на УНСС с участието на..
Ръст на инфлацията заради повишените цени на хляба и тока – това предположение направи председателят на Националния статистически институт Атанас Атанасов в интервю за БТА. " В първите дни на годината виждаме, че хлебопроизводители и ресторантьори..
Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова обяви вдигането на цените от страна на мобилните оператори за нелоялна практика и разпореди те незабавно да прекратят прилагането на едностранни промени в договорите без съгласие..
Оборотът на големите търговски вериги в България е намалял с 28,8% в деня на бойкота спрямо предходния ден. Това представлялва понижение от 7,9 млн. лева..
Месечната инфлация в страната през януари е 2%, а годишната инфлация е 3,7%. Това показват предварителните данни на НСИ. Най-голям е ръстът на..
Премиерът Росен Желязков свика в съботния ден извънредно съвещание в Министерския съвет заради високите цени на хранителните стоки. След като на 13..