Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Къде остана детството"

Снимка: архив

Лятото влиза днес в класните стаи, заедно с усмивките на децата… Първият учебен ден винаги е повод за вълнение – както за най-малките, които за първи път пристъпват училищния праг, така и за по-възрастните, които с умиление си припомнят онези вълшебни времена. Точно за това пее Асен Кисимов в любимата на няколко поколения песен "Къде остана детството" от телевизионния сериен филм "Войната на таралежите" от далечната 1978 г. –  по сценарий на братя Мормареви и Миряна Башева, която е написала и текста на песента. Музиката е на Кирил Цибулка.

Къде ми са детските книжки,

кажи ми мой прашен сандък?

Закусиха сивите мишки

с вълшебните букви - язък!

Къде ми е класната стая,

къде е коравия чин,

а, б, в, тире, запетая,

забравих ги вече - амин!

А днес моят собствен наследник

извършва геройски бели.

Не съм се изгубил безследно

щом той ме повтаря, нали?

Автор: Диляна Трачева





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Китка велита, честита" – хор "Нуша" представя най-новия си албум

Популяризирането и стойностната интерпретация на българската народна музика отдавна е мисия на Нели Андреева – певица, диригент и педагог. Тя е позната и от участието си в редица формации, сред които и основания от нея хор "Нуша". Най-новият албум на..

публикувано на 13.11.25 в 08:45

За света Цецилия – концерт в памет на виртуозния органист Янко Маринов

На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..

публикувано на 12.11.25 в 10:10

Рок певецът Тома събира своите "Белези" във втори солов албум

Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и посветен основно на рокендрол, пънк и кънтри звука, Тома винаги е бил далече от образа на лошо момче –..

публикувано на 11.11.25 в 10:15