Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Годишният стокообмен между България и Германия е 12 млрд. евро

Снимка: Президентство

Икономическото и инвестиционно сътрудничество между България и Германия обсъдиха в президентството държавният глава Румен Радев и немският посланик в София Ирене Планк. Те са разговоряли и за предизвикателствата пред европейската икономика, последствията от военните конфликти в съседни на Европа региони и прекъснатите вериги на доставки. 

Президентът подчерта, че Германия е ключов икономически партньор, а показател за интереса на германския бизнес към България е увеличаващият се стокообмен, който е 12 млрд. евро годишно. Откроена бе благоприятната инвестиционна среда в България, както и ключовото географско местоположение на страната. Радев открои интереса на София за увеличаване на германските инвестиции в индустриалното производство, което укрепва стабилността на българската икономика и насърчава трансфера на технологии и изрази готовността на България да окуражи германския бизнес да инвестира в тази насока, предава БТА.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Атанас Запрянов

Служебният военен министър поиска разходите за отбраната в новия бюджет да са 2,5% от БВП

Необходимо е да се отделят 2,5% от БВП за отбрана . По думите на служебния министър на отбраната Атанас Запрянов нашата страна трябва да направи усилие за увеличаването на средствата за тези разходи , предвид рисковете и заплахите пред военната..

публикувано на 07.11.24 в 14:45

"Лукойл" отрече, че преговаря с консорциум за продажба на рафинерията в Бургас

След публикацията на в-к "Financial Times", че "Лукойл" се готви да продаде рафинерията в България на катарско-британски консорциум до края на годината, дружеството излезе с официална позиция. В писмо до медиите  собственикът на "Лукойл Нефтохим"..

публикувано на 07.11.24 в 13:28

Хесус Кабайеро е "Мениджър на годината" в България за 2024 г.

Ако политическата криза продължава, пропуснатите ползи ще достигнат праг, от който нататък българският бизнес ще започне да губи необратима конкурентоспособност заради назряващи дефицити в образование, здравеопазване, инфраструктура, регионално..

публикувано на 05.11.24 в 09:05