Писатели и хореографи от България, Венецуела, Литва, Турция и Франция ще се включат в третото издание на международния интердисциплинарен фестивал Leap Off Page, който ще се състои от днес до 6 октомври в Русе, съобщиха организаторите от фондация “Елизабет Костова”.
Участниците ще посещават ателиета по творческо писане и по съвременен танц и ще работят по двойки върху хореографии на основата на литературни текстове. Финалният им спектакъл с пет хибридни произведения ще бъде представен на 5 октомври в Драматичен театър “Сава Огнянов”.
Целта на Leap Off Page е да стимулира международния културен диалог отвъд центъра и да предложи на различни местни общности среща с нови форми на изкуство, казват организаторите.
Първите две издания на форума се проведоха във Велико Търново и Габрово.
Филмът "Граница на нашите мечти. Христо и Анани Я." днес в Берлин закрива закрито второто издание на Седмицата на българското документално кино за изкуство и творци "Док-Арт-Фест", съобщиха от Българския културен институт в германската..
В новата си изложба Николай Бузов следва принципите на калиграфското изкуство, поднасяйки съзвучие от абстрактни символи и знаци. Живописните платна излъчват лекота и свобода, с които художникът създава своите геометрични структури. " Заглавието "..
Над 20 артисти от България, Германия, Италия, Нидерландия, Франция и Чехия ще участват в третото издание на фестивала Sofia Experimental от 5 до 9 ноември. В поредицата от концерти, лекции, презентации и музикални работилници публиката ще има..
Филмът "Граница на нашите мечти. Христо и Анани Я." днес в Берлин закрива закрито второто издание на Седмицата на българското документално кино..