Очаква се социалните разходи в държавния бюджет за догодина да бъдат повишени с 620 млн. лв., съобщи пред БНР служебният министър на труда и социалната политика Ивайло Иванов. Така общата сума за тях ще възлиза на около 3,6 млрд. лв.
Министърът каза още, че от 1 януари 2025 г. минималната работна заплата със сигурност ще нарасне, тъй като в Кодекса на труда е записано, че тя трява да се равнява на 50% от брутната средна работна заплата. През второто тримесечие на настоящата година средната работна заплата у нас е била 2296 лв.
Що се отнася до повишаването на пенсиите, това ще става по т.нар. швейцарско правило (увеличение с 50% от ръста на инфлацията и 50% от ръста на средния осигурителен доход). “Увеличението на пенсиите ще бъде по-ниско от тазгодишното, защото инфлацията намалява”, предупреди Ивайло Иванов.

Близо 6 млн. евро ще бъдат инвестирани в проекти за индиректна подкрепа на бизнеса в пограничните региони на България и Сърбия по програма ИНТЕРРЕГ, съобщиха от Министерството на регионалното развитие. Проектът с абревиатурата RESCALE ще обедини 200..
Количествата горива на територията на страната са достатъчни, за да захранят българските граждани и бизнеса за дълъг период от време. Това заяви пред журналисти министърът на енергетиката Жечо Станков. "На първо място е сигурността на доставките на достъпни..
Конференция на тема "Перспективи пред интеграцията на бежанци и мигранти на трудовия пазар" ще се проведе днес в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичнато община. То ще събере на едно място ключови експерти, институции и..
Българската фондова борса ще бъде част от събитието EU-Chambers Business Chill with the Bulgarian Stock Exchange, организирано от Унгаро-Българската..
Европейската банка за възстановяване и развитие ще открие технологичен център в България, фокусиран върху нови технологии като Big Data, изкуствен интелект,..