Именитият изпълнител на кавал Теодосий Спасов ще изнесе тази вечер в Женева, Швейцария, концерт под надслов "Балкански емоции". В зала Frank-Martin от 20 ч. на сцената до него ще бъдат още четирима музиканти – Ирина Гудева - контрабас и вокал, и китаристите Атанас Уркузунов, Георги Василев и Димитър Иванов.
Концертът се организира по повод Деня на независимостта на България - 22 септември, от Асоциация за музика и изкуство "Конкордия" и Асоциация за българска култура, традиция и просвета "Д-р Стамен Григоров" - Женева. Програмата на концерта ще представи типичната за Теодосий Спасов неповторима комбинация от фолклор, джаз и класика.
Редактор: Диляна Трачева
Прочутата българка Вера Немирова – едно от най-значимите имена в съвременната европейска оперна режисура, отдавна живее и работи в Германия. От няколко години тя е постоянен гост на Държавна опера - Варна, а наскоро започна в морската ни столица репетиции..
Първите български химни в чест на образованието и науката са написани в старопланинския град Елена – прочут през XVIII и XIX век търговски и културен център, чиито жители се включват активно в почти всяко важно историческо събитие през българското..
След известна пауза, свързана с промени в състава, групата Nana & The Gang е тук с нова песен. Влади Зидаров – барабани, микс и мастеринг, Миро Гайдарски – бас, и Илияна Йорданова – вокали, представят " Нали" – песен с послание и мотивация...
Важна премиера и вълнуващ дебют се очакват на 19 юни от 19.00 часа в столичната зала "България". Латвийката Ксения Сидорова – една от най-атрактивните..
Продължава турнето на дует "Ритон" "Случва се нещо". То носи името на последно издадения им албум с десет нови авторски песни. След концертите в..