Международната рейтингова агенция “Фич Рейтингс” потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на България в чуждестранна и местна валута BBB с положителна перспектива, съобщиха от финансовото министерство. Положителната перспектива отразява изгледите на страната ни за членство в еврозоната, което би довело до по-нататъшни подобрения на показателите за външната й позиция.
България отговаря на всички номинални конвергентни критерии за приемане на еврото с изключение на ценовата стабилност. “Инфлацията продължи да се понижава, намалявайки разликата между средногодишната в страната и тази на трите най-добре представящи се държави-членки на ЕС”, изтъкват от агенцията.
Според “Фич Рейтингс” средногодишната инфлация догодина ще бъде 3,5%, а Брутният вътрешен продукт ще отбележи ръст не повече от 2,5%.
Развитието на ядрената енергетика в България изисква определяне на ясни цели и разчети, гаранции за безопасност, като водещи трябва да са участието и оценките на експертите. Това заяви президентът Румен Радев на среща с представители на..
Министерството на финансите днес публикува окончателните данни за изпълнение на бюджета към края на месец юли 2025 г. Според тях приходите, помощите и даренията по консолидираната фискална програма са в размер на 46,3 млрд. лв., което е ръст с 5,5..
Общият показател на бизнес климата в България през август остава приблизително на нивото си от предходния месец - от 20,6% на 20,2%, съобщи БГНЕС, като цитира данни на Националния статистически институт. Основните пречки за развитие са несигурната..