Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петте най-големи индийски ИТ компании вече имат офиси в България

Снимка: mi.government.bg

България и Индия ще активизират сътрудничеството си в различни сектори от взаимен интерес. Това обсъдиха на среща министърът на икономиката Петко Николов и посланикът на Индия в България Н. Пр. Санджай Рана. Двамата откроиха сред най-важните сфери за сътрудничество ИТ сектора и областта на услугите. Беше отбелязано, че петте най-големи индийски ИТ компании вече имат офиси у нас, в които работят български специалисти и инженери.
През последните години се забелязва сериозен интерес от индийски компании за инвестиции в България също така в сектори като земеделието, отбраната, фармацевтичната индустрия, машиностроенето, клиничните проучвания, туризма и хотелиерството. С цел активизиране на двустранното сътрудничество в началото на 2025 година се предвижда провеждането на Българо-индийска междуправителствена комисия за икономическо сътрудничество. В рамките на срещата може да бъде организиран и бизнес форум за откриването на нови партньорства между българските и индийските компании.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Започва Robotics Strategy Forum под мотото "Създадено в България, признато по света!"

"Създадено в България, признато по света!". Това е мотото на най-голямото събитие за иновации в роботиката и автономните технологии у нас - Robotics Strategy Forum, което ще се проведе на 11 септември 2025 г. в София тех парк, зала "Джон..

публикувано на 11.09.25 в 06:00
Петър Дилов

Прекият ефект от митата в САЩ за българския износ ще е в размер на 468 млн. евро

Въведените мита за европейски стоки от администрацията на президента Доналд Тръмп в САЩ ще имат пряк и косвен ефект върху българския износ. Изчисленият пряк ефект от Министерството на икономиката и индустрията възлиза на 468 млн. евро, а косвеният..

публикувано на 10.09.25 в 15:55

Възползва ли се България от огромния търговски потенциал на Китай?

Поднебесната империя, "фабриката на света" – това е Китай, втората икономика в глобален мащаб. Азиатската страна работи активно по разширяване на икономическото си влияние по целия свят, като апотеоз на тези усилия е инициативата "Един пояс, един път",..

публикувано на 10.09.25 в 12:30