Преди дни в Благоевград беше представен цветен графити-стенопис, създаден във връзка със 20-ата годишнина от членството на страната ни в НАТО. Стрийт-арт творбата може да се види на ул. "Славянска" №65 и е реализирана с подкрепата на Министерството на външните работи на България, Община Благоевград и Посолството на Полша у нас. 
Цветното пано е дело на талантливите артисти от графити-студиото "TheGraffs". Проектът им е сред отличените в конкурса "България – по-красива в НАТО", проведен от МВнР. Благоевград е сред избраните места за графити-изкуството, заради младежкия дух и съхранените традиции. Чрез графити изображенията организаторите се надяват да привлекат вниманието най-вече на младите хора и да предизвикат любопитство към малко познати теми от работата на НАТО, а и дасе надгради познанието за членството на България в международната организация.

Александра-Йоана Александрова – актриса, певица и модел с впечатляваща външност, музикален талант и ярко сценично присъствие, беше в София в края на юли и началото на август, за да пее Козет в популярния мюзикъл "Клетниците" в рамките на фестивала..
Вторият по големина град в България - Пловдив, за първи път става домакин на Дни на аржентинската култура и изкуство , които ще се проведат от 25 до 28 септември. Четиридневният фестивал включва изложби, литературни четения, концерти с музиканти..
Филмът "Made in EU", на реж. Стефан Командарев получи Голямата награда за пълнометражен игрален филм в 43-тото издание на Фестивала на българското кино "Златна роза" във Варна. Според журито, това е безкомпромисна творба, която освен че отразява духа на..
В новата си изложба Николай Бузов следва принципите на калиграфското изкуство, поднасяйки съзвучие от абстрактни символи и знаци. Живописните платна..